NTV Spor Kapanıyor İddiası

Bazı haber sitelerinde yankılanan iddia spor basınını sarstı. Türkiye’deki özel kanallar içinde spor yayıncılığının önemli bir noktası olarak görülen NTV Spor’un temmuz ayı ortasında yayınlarına son vereceği iddiası sporseverler arasında üzüntüyle karşılandı.

Spor basınının duayenlerinden merhum Kenan Onuk’un NTV haftasonu spor yayınları ile başlayan zamanla NTV Spor adı altında ayrı bir kanala evrilen NTV Spor Servisi, son yıllarda açılan diğer spor kanallarının sayısının artmasıyla geri planda kalmıştı.

Hali hazırda Türkiye’de Türkiye Profesyonel Futbol Ligi yayın hakkını kazanan eski adıyla Lig TV yeni adıyla BeIN Sports ile birlikte haber kanalları da bulunan grupların spor kanalları olarak TRT Spor ve A Spor, sadece spor yayıncılığı yapan kanallar olarak da Sports TV ve son olarak Saran Medya’ya bağlı S Sports kanalları yayın yapmaktaydı.

2008’den beri yayında olan NTV Spor, kanal sayısının artmasıyla birlikte canlı futbol karşılaşmaları yayını yapmamaya başlamıştı. Son dönemde rodeo gibi alternatif spor yayınlarını arttıran kanala seyircilerden de eleştiriler gelmekteydi. Doğuş Yayın Grubu, Acun Medya ile ortak olduğu TV8 kanalında milli takım karşılaşmaları ve NBA karşılaşmaları olmak üzere canlı spor karşılaşması yayını yapmaya devam ediyor.

Bir yanıt bırakın

İlgili Kanallar


NTV SPOR

Bazı haber sitelerinde yankılanan iddia spor basınını sarstı. Türkiye’deki özel kanallar içinde spor yayıncılığının önemli bir noktası olarak görülen NTV Spor’un temmuz ayı ortasında yayınlarına son vereceği iddiası sporseverler arasında üzüntüyle karşılandı. Spor basınının duayenlerinden merhum Kenan Onuk’un NTV haftasonu spor yayınları ile başlayan zamanla …
273 kez görüntülenmiş
0 takipçisi var