MNG Medya Grup bünyesinde 1999’un Şubat ayında yayına başlayan kanal, 2013 yılında Acun Medya ve Star, NTV gibi kanalları bünyesinde bulunduran Doğuş Yayın Grubu ortaklığına devredilmiştir.

Merkezi Sarıyer’de olan kanal, ilk yıllarında haber kanalı olarak yayın yapmış 2003’te format değiştirerek eğlence kanalına dönüşmüştür.

13 Kasım 2013’de yapılan açıklamada kanalın Acun Ilıcalı tarafından satın alındığı duyurulmuştur. Kanalın %70’lik hissesi Acun Ilıcalı’nın sahibi olduğu Acun Medya’da, geri kalan %30’luk hissesi ise Doğuş Yayın Grubu’nda olacaktır.

Kanalın Acun Medya’ya geçmesiyle kanalın yayın formatı tekrar değişikliğe uğrayacak Şov kanalına dönüşmüştür. Kanaldaki haber ve spor programları yayından kaldırılmıştır. Bunlar arasında Telegol, Ana Haber ve Haber Aktif gibi önemli programlar yer almaktadır.

Eylül 2014’te yeni yayın dönemi ile birlikte Acun Medya tüm programlarını bu kanal taşıyacaktır. O Ses Türkiye, Ütopya, O Ses Çocuklar, Yetenek Sizsiniz, Üç Adam gibi programlar TV8 ekranında izleyici ile buluşacaktır.

Ayrıca kanal İspanya Kral Kupası, İtalya Kupası ve Premier Lig yayın haklarını da satın almıştır. 2014-2015 sezonundan itibaren bu karşılaşmalar da TV8 ekranlarında yer alacaktır.