Show TV

0
Show TV

1 Mart 1991’de Dinç Bilgin, Erol Aksoy ve Haldun Simavi tarafından Fransa’da kurulmuş televizyon kanalıdır. 1 Mart 1992’de yayına başlamıştır. Kanal 1999 yılından beri Çukurova Holding bünyesindedir.

Son yıllarda pek çok yabancı ve yerli yarışma formatı ile gündemde kalmıştır. Son dönemde Çukurova Holding’in yaşadığı finansal problemler sebebiyle gündeme gelmektedir. Show TV, Show Radyo ile birlikte, 1 Mart 1991’de Erol Aksoy, Dinç Bilgin, Haldun Simavi ve Erol Simavi tarafından Fransa’da kurulmuş ve yayınına “Başka Bir Alem!” sloganıyla Fransa üzerinden başlamıştır.

1 Mart 1992 tarihinde Türkiye’de yayın hayatına başlamıştır. Yayına başladığı ilk dönemlerde yayınlanmayan Show Haber, aylar sonra Mehmet Ali Birand tarafından 2 Mart 1992’de sunulmaya başlanmıştır. Kanal, Mart 1992’de Türkiye’ye de yayın yapmaya başlayınca, gerçek bir yayıncılık anlayışına girmiştir. Show TV, bir dönem kardeş kanalı olan Cine5 ile birlikte Türk televizyonculuğuna yeni tarz getirmiştir. Show TV Kasım 1992’de TV yazısını kaldırmıştır.

TV dünyasındaki gelişmelerden ilk siz haberdar olmak için bizi takip edin.
Etiketler:
1 ocak show tv yayın akışı, 2 ocak show tv yayın akışı, 25 mayıs show tv yayın akışı, 29 ekim show tv yayın akışı, 29 temmuz show tv yayın akışı, 3 ocak show tv yayın akışı, 30 mayıs show tv yayın akışı, 31 aralık show tv yayın akışı, daha fazla göster

Haber Bulunamadı

Üzgünüz, henüz hiçbir haber yayınlanmamış.

Canlı TV Bulunamadı

Üzgünüz, bu kanal için bir canlı yayın bulunmuyor.

Program Bulunamadı

Üzgünüz, henüz hiçbir program yayınlanmamış.

Platform Bulunamadı

Üzgünüz, henüz hiçbir platform yayınlanmamış.