TRT World HD

0
TRT World

TRT tarafından kurulan TRT World ve HD, uluslararası bir yayın kanalıdır. TRT İNT yerine geçmiştir. Yayın dili İngilizce olarak ön plana çıkmaktadır. 1990 yılında açılan TRT int yerine 2009 yılının Mayıs ayında TRT World olarak değiştirilmiştir. Bu sayede dünya çapında TRT’yi temsil eden kanal olmuştur.

Belgesel konusunda içerik üreten ve haberlerle ilgili de yayın yapan TRT World, bu konuda kendini sürekli geliştirmeye devam etmektedir. Kanal İngilizce ve haber ağırlıklı bir kanaldır. TRT World 18 Mayıs 2015’te test yayınına başlamıştır, 30 Haziran 2015’te ise normal yayın hayatına geçmiştir. Kanal BBC, Bloomberg, CNN ve Al Jazeera gibi kanallarda çalışmış tecrübeli ekran yüzlerini bünyesine katmıştır.

National Geographic ve Discovery Channel’a benzer belgesel yapımlarına da yer verecek olan TRT World devlet eliyle Türkiye’nin tanıtımını da yapmak için önemli bir araç olarak düşünülmüştür. 27 Ekim 2015’te uydu üzerinden yayınlar başlamıştır. Kanalın amacı BBC, CNN ve Al Jazeera English kanallarına alternatif olmaktır. Kanal 24 saat canlı haber yayınlamaktadır, yani referans bir kanaldır. Reuters firması kanalın haber tedarikçisidir. Yayınlar merkez Ankara ekibi tarafından hazırlanmaktadır. Bu yüzden sürekli aktif bir içerik üretildiği ve yayın sağlandığını söyleyebiliriz. Bu süreçler herkes için farklı bir çalışma süreci yaratıyor.

TRT World HD TRT World HD
TV dünyasındaki gelişmelerden ilk siz haberdar olmak için bizi takip edin.

Haber Bulunamadı

Üzgünüz, henüz hiçbir haber yayınlanmamış.

Canlı TV Bulunamadı

Üzgünüz, bu kanal için bir canlı yayın bulunmuyor.

    Yayın Akışı Bulunamadı

    Üzgünüz, henüz hiçbir yayın akışı yayınlanmamış.

Program Bulunamadı

Üzgünüz, henüz hiçbir program yayınlanmamış.

Platform Bulunamadı

Üzgünüz, henüz hiçbir platform yayınlanmamış.