Amazon Prime Video

0

Ülkemizde aktif bir şekilde yayın hayatına başlayan ve pek çok içerik üretimi için finansal kaynak yaratan Amazon, dünya çapında Amazon Prime ismiyle hizmet sunmaktadır. Ücretli aboneliklerle birlikte hem alışveriş konusunda hem de video konusunda aktif bir yola çıkan Amazon, Prime Video ismiyle çalışmalarını sürdürmektedir.

İsteğe bağlı olarak ABD aboneliği ile video akışı ve kiralama hizmeti sunan Amazon, öncelikle kendi lisanslı projelerini yayına sokuyor. Dünya çapında aktif olarak çalışan bu şirketin videolarını ya da filmlerini izlemek için abone olmanız gerekiyor.

Prime Video şirketi 14 Aralık 2016 tarihinde dünya çapında çalışmaya başladı. İlk 6 ayda aylık 2,99 birim ücretlerle yayına başlayan Amazon, ardından her yerde fiyatı 5,99 birim olarak sabitledi. Ülkemizde yayın hayatına devam eden Amazon için ise farklı bir ücret tarifesi belirlendi. Tek bir paket olarak satışa sunulan Amazon Prime Video, oldukça uygun ödeme seçenekleriyle hizmet sağlıyor.

Prime Video üyeleri için Amazon üzerinde yapılan alışverişlerde kargo ücreti alınmıyor ve hızlı teslimat ile indirimli alışveriş gibi fırsatlar sunuluyor. 15 Eylül 2020 tarihinde duyurulan bu özellikle birlikte ülkemizde Netflix şirketine en büyük rakip olarak Amazon görülmeye başladı.

Amazon şirketinin kurucuları ise Jeff Bezos, Doug Gurr, Tony Hsieh, Werner Vogels olarak kayıtlara geçiyor. Güncel fiyat listesi ve alternatif ödeme seçenekleri konusunda pek çok kolaylık sunan Amazon, herkes için farklı bir seyir zevki oluşturmayı planlıyor. Ayrıca öğrenciler için sunulan hediye paketleri de platformun çok daha ilgi çekmesini sağlıyor diyebiliriz.

TV dünyasındaki gelişmelerden ilk siz haberdar olmak için bizi takip edin.

Amazon Prime Video

Amazon Prime Video kullanıcıları için...

Keşfet
Etiketler:
007 prime video, 3.99 amazon prime, 300 prime video, 365 amazon prime, 365 dni amazon prime video, 365 dni prime video, 8 mile amazon prime, 911 amazon prime, daha fazla göster

Netflix’te yayınlanan “YOU” dizisinin konusu nedir? You dizisinin oyuncuları

“You” dizisi, yazar Caroline Kepnes’in aynı adlı romanından uyarlanan bir psikolojik gerilim dizisidir. İlk sezonu 2018’de yayınlanan dizi, kısa sürede geniş bir hayran kit...