Netflix

0

Dünya çapında geniş bir yere sahip olan ve yaptığı projelerle büyük ses getiren Netflix, Kaliforniya üzerinde kurulmuş bir yayın şirketidir. 1997 senesinde kurulan şirketin ana faaliyeti ücretli üyeliklerle yeni yayın hizmeti sunmak. Video projelerini ve video içeriklerini bu sayede ön plana çıkarıyor. Ücretli aboneliklerle sunulan video akışlarına bu sayede kolaylıkla erişebiliyorsunuz.

Çeşitli ödeme seçenekleriyle film ve dizilerden oluşan bir arşive kolaylıkla internet üzerinden erişebiliyorsunuz. İnternet bağlantısı bulunan pek çok televizyonun bu konuda uyumlu çalışması da oldukça önemli bir pazar payı yaratıyor. Nisan 2020 tarihinden itibaren dünya çapında 193 milyon abonesi bulunan Netflix, ABD üzerinde 73 Milyon abone ile yayın hayatına devam ediyor. Ücretli olarak üye olan bu aboneler aktif bir hizmet için üretim desteği sağlıyor.

Netflix hizmetleri bazı yerel kısıtlamalar olsa da Çin anakarası , İran, Suriye, Kuzey Kore ve Kırım (ABD’nin yaptırımları nedeniyle) dışında tüm dünyada kullanılabilmektedir. Şirket aynı zamanda ABD, Brezilya, Hollanda, Hindistan, Japonya ve Güney Kore üzerinde de ofisler kurmuş durumda. Amerikan Sinema Filmleri Derneği üyesi olan Netflix, dünyanın birçok ülkesinde hem içerik üretiyor hem de içerik dağıtımı yapıyor.

DVD satışı ve kiralaması üzerine kurulu bir sistemle ilk işlerine başlayan Netlix, önceden posta yoluyla DVD kiralama hizmeti sunuyordu. Sonra 2007 itibariyle internetin yaygınlaşmasıyla internet üzerinden film izleme hizmeti sunmaya başladı. Bu esnada yine yüksek kaliteli görüntüler için Blu Ray kiralamaya devam ediyordu. 2013 yılında House Of Cards isimli ilk dizisiyle yayın hayatına ve içerik üretmeye aktif olarak başladı.

Yapılan çalışmalar dahilinde 2018’de Netflix, yeni içeriklerin finanse edilmesine yardımcı olmak için 2 milyar dolar daha borç alacağını açıkladı. 10 Temmuz 2020’de Netflix, piyasa değeri bakımından en büyük eğlence/medya şirketi oldu. Bu konuda kendini geliştiren Netflix, aktif bir yayın hizmeti sunmaya devam ediyor.

 

TV dünyasındaki gelişmelerden ilk siz haberdar olmak için bizi takip edin.

Netflix

Netflix kullanıcıları için...

Keşfet
Etiketler:
0850 390 74 44, 1 ay ücretsiz netflix, 101 aşk, 50 metrekare netflix, 6 underground film, 6 underground stream, 9 kere leyla netflix, acı tatlı ekşi netflix, daha fazla göster

Haber Bulunamadı

Üzgünüz, henüz hiçbir haber yayınlanmamış.

Program Bulunamadı

Üzgünüz, henüz hiçbir program yayınlanmamış.

Kanal Bulunamadı

Üzgünüz, henüz hiçbir kanal yayınlanmamış.