Türksat Kablo

0
Türksat Kablo

1990 yılından beri hizmet veren şebeke 1997’ye kadar PTT bünyesinde hizmet vermiştir.

PTT himayesinde kurulan Türk Telekomünikasyon A.Ş. altyapı yatırımlarını kendi bütçesinden gerçekleştirmiştir.

PTT, İstanbul, Ankara, Antalya, Bursa, İzmir, Adana, Konya, Kayseri ve Gaziantep illerinde hizmet verecek şebeke ile ilgili yatırımları tamamlamıştır. Ancak kurulan altyapı tek yönlü olarak kurulmuş olup internet başta olmak üzere çift yönlü data transferleri ve ses iletimine uygun değildi.

Türk Telekomünikasyon A.Ş. 1994’te tahsisat yetersizliği nedeniyle altyapı yatırımlarına ara vermiş ve 1997’de kablo hizmeti verilen iller dışındaki bölgelerde Kablo TV şebekesinin kurulması için ihale açmıştır. İhale sonucunda İzmit, Mersin, Eskişehir, Samsun, Erzurum, Tekirdağ, Denizli gibi illerde de çift yönlü kablo tv şebekesi kurulmuştur.

Türk Telekomünikasyon A.Ş.’nin özelleştirilmesinin ardından kablo tv şebekesinin işletilmesi Türksat A.Ş.’ye devredilmiştir.

50 civarında kanalın analog yayın yaptığı kablo tv aboneliği Mart 2014 itibariyle aylık 9 TL’dir. Ek bir cihaz olmadan televizyonlar üzerinde yer alan tv tuneri vasıtasıyla izlenebilmektedir.

2013 yılı itibariyle 800 bin aboneye sahiptir.

Türksat Kablo Türksat Kablo
TV dünyasındaki gelişmelerden ilk siz haberdar olmak için bizi takip edin.
Etiketler:
100 mbps akıllı sınırsız kablonet, 50 mbps akıllı sınırsız kablonet, akıllı sınırsız kablonet, conax modül kablonet, conax modul turksat, digitürk kablonet, kablo turksat, kablo türksat internet, daha fazla göster

Haber Bulunamadı

Üzgünüz, henüz hiçbir haber yayınlanmamış.


Kanal Bulunamadı

Üzgünüz, henüz hiçbir kanal yayınlanmamış.