Family Guy

0
10 yıl önce
Family Guy

Henüz derecelendirme yok.

Birçok kez Emmy ve Annie ödüllerini kazanmış animasyon dizidir. 1961’de Taş Devri’nden sonra Emmy kazanan ilk animasyon dizidir. 31 Ocak 1999’dan beri yayınlanan dizi 9 Kasım 2003’de ara vermiş ancak 1 Mayıs 2005 itibariyle tekrar ekranlara dönmüş ve halen yayınlanmaktadır.

Rhode Island’da yaşayan Peter ve Lois ile çocukları Meg, Chris ve Stevie ile antropomorfik köpekleri Brain’dan oluşan Griffin ailesinin hayatını ele alır. Dizide Amerikan kültürü, televizyon ve insanlık halleri konu alınmaktadır.

Ülkemizde 12 Eylül 2006 tarihi itibariyle CNBC-E kanalında gösterilmektedir.

The Simpsons’a olan benzerliği ile zaman zaman eleştirilen dizi zaman zaman olumsuz yorumlar da aldı.

İlk sezonunda ABD’de 13 milyona yakın seyircisi olan dizinin ilk yayından kalkış tarihi olan 2003’de 4.5 milyon izleyiciye kadar düşen reytingi yeni serisi ile 7.5-8 milyon seyirci arasındadır.

Dizinin Karakterleri

Peter Griffin: Ailenin babasıdır. Zeka seviyesi düşük, eşine düşkün, alkolik ve yemeğe düşkün bir obezdir. Afrikalı ve İrlandalı melezidir.

Lois Griffin: Ailenin annesi olan Lois, kültürlü ve sabırlıdır. Kocası Peter’a sözünü dinletmeye çalışıp başaramaz. Zengin bir aileden gelmedir. Komşusu ve köpeği Brian ona aşıktır.

Meg Griffin: Ailenin ergenlik çağındaki kızıdır. Kardeşi Chris’i aptal ve kilolu olarak görür ve onunla sürekli kavga halindedir. Aile çoğu zaman onun ne yaptığını önemsemez hatta sıklıkla nerede olduğunu unuturlar.

Chris Griffin: Ailenin şişman ve mantıksız işler yapan oğludur. Kızlarla arası iyi değildir. Babasına benzer. Küçük kardeşi Stewie’nin Brian’dan sonra en çok sevdiği aile bireyidir.

Stewie Griffin: Ailenin bebeğidir. Bir yetişkin gibi düşünür ve konuşur. Silah taşır ve yeni teknolojiler geliştirir. Annesini öldürüp dünyayı ele geçirmeye çalışır. Köpeği Brian’ı sevse de onunla da anlaşamaz.

Brian Griffin: Ailenin köpeği olmasına rağmen entellektüel bir kişiliğe sahip karakterdir. Peter’ın en iyi dostudur. Aile sorunlarını genelde Brian bilgi birikimi yardımıyla çözer. Evin annesine aşıktır. 12. sezonda hayatını kaybetmesine rağmen izleyicilerden gelen tepkiler sonucunda 2 bölüm sonra zaman makinesi ile diziye geri gelmiştir.

 

Family Guy Family Guy
TV dünyasındaki gelişmelerden ilk siz haberdar olmak için bizi takip edin.

Haber Bulunamadı

Üzgünüz, henüz hiçbir haber yayınlanmamış.

Kanal Bulunamadı

Üzgünüz, henüz hiçbir kanal yayınlanmamış.

Platform Bulunamadı

Üzgünüz, henüz hiçbir platform yayınlanmamış.

Kişi Bulunamadı

Üzgünüz, henüz hiçbir kişi yayınlanmamış.