TRT Spor HD

0
Trt Spor HD

Özellikle spor konusuna ilgili olanların tercihi olan TRT Spor Hd, ya da Trt Spor, kendine has bir tarza sahip önemli bir kanaldır. Bu kanalın büyük bir çalışma yapısı bulunuyor. Profesyonelliğin bu denli büyümesiyle ilgili olarak TRT spor kanalının geniş bir kitleye hitap ettiğini söyleyebiliriz. TRT Spor, TRT tarafından kurulan bir spor televizyon kanalı. 2010’da TRT 3’ün kapatılıp yerine TRT Spor’un geçmesi planlanmış fakat TBMM TV yayınları yüzünden TRT 3’ün kapatılmayıp ayrı bir kanal olarak kurulması kararlaştırılmış ve 9 Ağustos 2010 tarihinden beri TRT 3 logosuyla birlikte TRT Spor logosu da yayınlarda yer almıştır. Bu konuda aktif bir çalışma üreten TRT Spor kanalı, kendine has bir tarzda ilerliyor.

Yapılan çalışmalarla birlikte pek çok kategoride yayın yapan TRT spor, bu süreçlerde daha hızlı ilerleme sağlıyor. Ayrıca 2011 yılından itibaren başka bir frekansa sahip sadece TRT Spor logosu ile yayın yapan bir kanal daha açıldı. TBMM TV yayını başladığı zaman bu frekanstaki TRT Spor logolu kanalın yayını etkilenmez. TBMM TV yayınları esnasında ise TRT 3 logosuna, TRT Spor yerine TBMM TV logosu eşlik etmiştir.

TRT Spor kanalının HD yayınları ise Aralık 2014’te yayına başlamıştır. TRT Spor ve TRT 3-Spor kanalları ile eşzamanlı HD görüntü kalitesi ile yayın yapmaktadır. Türksat 3A 11054 V 30000 3/4 frekansından, Eutelsat 7A 10762 V 30000 5/6 frekansından, D-Smart 86. kanaldan, Digiturk 86. kanaldan, KabloTV 222. kanaldan ve tivibu 93. kanaldan, Turkcell TV+ 70. kanaldan da izlenebilmektedir.[2] Logodan HD ibaresi çıkarılmıştır.

TRT Spor HD TRT Spor HD
TV dünyasındaki gelişmelerden ilk siz haberdar olmak için bizi takip edin.
Etiketler:
1 trt spor, a spor trt spor, a trt spor canlı, aktüel futbol trt spor, ali ece taktik analiz, ali ece trt spor, ali koç ersin düzen, alp pehlivan fenerbahçe, daha fazla göster

Haber Bulunamadı

Üzgünüz, henüz hiçbir haber yayınlanmamış.

Canlı TV Bulunamadı

Üzgünüz, bu kanal için bir canlı yayın bulunmuyor.

    Yayın Akışı Bulunamadı

    Üzgünüz, henüz hiçbir yayın akışı yayınlanmamış.

Program Bulunamadı

Üzgünüz, henüz hiçbir program yayınlanmamış.

Platform Bulunamadı

Üzgünüz, henüz hiçbir platform yayınlanmamış.