Barbie

0
4 ay önce
Barbie

Henüz derecelendirme yok.

2023 yapımı “Barbie”, Greta Gerwig tarafından yönetilen ve Noah Baumbach ile birlikte yazılan bir fantastik komedi filmidir. Margot Robbie’nin başrolde yer aldığı ve Ryan Gosling’in Ken olarak karşımıza çıktığı film, Barbie ve Ken’in kendi dünyalarındaki ve gerçek dünyadaki öz keşif yolculuklarını takip ediyor. Film aynı zamanda patriyarki ve feminizmin etkileri hakkında bir yorum niteliği taşıyor. Destekleyici kadroda America Ferrera, Michael Cera, Kate McKinnon, Issa Rae, Rhea Perlman ve Will Ferrell gibi isimler yer alıyor​​.

Film, Barbie’nin (Margot Robbie) Barbieland’deki diğer tüm Barbie’ler arasında en popüler olmasına rağmen bir varoluş krizi yaşamasıyla başlar. Gerçek kendisini ve gerçek amacını anlamak için insan dünyasına bir yolculuk yapar. Ken (Ryan Gosling) da Barbie’nin onu tanıması gerektiğine inandığı için bu yolculuğa katılır. Her ikisi de bu süreçte sert gerçeklerle yüzleşir ve aydınlanma yolunda yeni arkadaşlar edinirler.

“Barbie”, izleyicileri ve eleştirmenleri etkileyen, düşündürücü ve eğlenceli bir yapım olarak öne çıkıyor. Film, kadınların toplum tarafından tutulduğu çelişkili standartlar gibi ciddi temaları ele alırken, aynı zamanda bir feminist ikon olarak Barbie’nin rolünü de kutluyor. Film, başlangıçta çarpıcı bir mizahla dolu olmasına rağmen, orta kısımlarda daha ciddi temaları sunarken bazen dengesini kaybediyor gibi görünse de, bu büyük ve iddialı projenin sunduğu fikirler hakkında düşünmeye teşvik ediyor​​.

“Barbie”, 9 Temmuz 2023’te Los Angeles’ta prömiyer yaptı ve 21 Temmuz’da ABD’de vizyona girdi. Film, “Barbenheimer” kültürel fenomenine yol açarak, izleyicileri her iki filmi de bir çift seans olarak izlemeye teşvik etti. Şu ana kadar 1.446 milyar dolar hasılat elde ederek 2023’ün en yüksek hasılat yapan filmi ve tüm zamanların en yüksek 14. hasılat yapan filmi oldu. Ulusal Sinema Kurulu ve Amerikan Film Enstitüsü tarafından 2023’ün en iyi 10 filminden biri olarak seçildi ve çeşitli ödüller ve sekiz Akademi Ödülü adaylığı (En İyi Film ve Ryan Gosling ile America Ferrera için En İyi Yardımcı Erkek ve Kadın Oyuncu dahil) kazandı.

Barbie Barbie
TV dünyasındaki gelişmelerden ilk siz haberdar olmak için bizi takip edin.

96. Akademi Ödülleri’ne Geri Sayım Başladı

2024 yılının en büyük sinema olaylarından biri olan 96. Akademi Ödülleri, sinema dünyasının merakla beklediği bir etkinlik olma özelliğini koruyor. Bu yıl Los Angeles’taki Dolby T...

    Yayın Akışı Bulunamadı

    Üzgünüz, henüz hiçbir yayın akışı yayınlanmamış.

Kanal Bulunamadı

Üzgünüz, henüz hiçbir kanal yayınlanmamış.

Platform Bulunamadı

Üzgünüz, henüz hiçbir platform yayınlanmamış.

Kişi Bulunamadı

Üzgünüz, henüz hiçbir kişi yayınlanmamış.