Oscar’a Oppenheimer Damgasını Vurdu

0

2024 Oscar Ödülleri, sinema dünyasında büyük bir heyecanla karşılandı. 96. Akademi Ödülleri’ de geceye Oppenheimer damgasını vurdu.. İşte bazı önemli detaylar:

En İyi Film Ödülü bu yıl “Oppenheimer” filmine gitti. Yapımcıları Emma Thomas, Charles Roven ve Christopher Nolan, bu ödülün sahibi oldular. Diğer adaylar arasında “American Fiction“, “Anatomy of a Fall“, “Barbie“, “The Holdovers“, “Killers of the Flower Moon“, “Maestro“, “Past Lives“, “Poor Things” ve “The Zone of Interest” bulunuyordu​​.

En İyi Yönetmen kategorisinde Christopher Nolan, “Oppenheimer” filmiyle ödülü kazandı. Adaylar arasında Justine Triet (“Anatomy of a Fall”), Martin Scorsese (“Killers of the Flower Moon”), Yorgos Lanthimos (“Poor Things”) ve Jonathan Glazer (“The Zone of Interest”) vardı​​.

En İyi Erkek Oyuncu ödülünü “Oppenheimer” filmiyle Cillian Murphy alırken, En İyi Kadın Oyuncu ödülü “Poor Things” filmiyle Emma Stone’un oldu​​.

En İyi Yardımcı Erkek Oyuncu ödülü, “Oppenheimer” filmiyle Robert Downey Jr.’a giderken, En İyi Yardımcı Kadın Oyuncu ödülü “The Holdovers” filmiyle Da’Vine Joy Randolph’a verildi​​.

Bu yıl, “Barbie” filmiyle Greta Gerwig, “Past Lives” filmiyle Celine Song ve “Anatomy of a Fall” filmiyle Justine Triet olmak üzere en az bir kadın yönetmenin En İyi Film kategorisinde aday gösterilmesinin beşinci yılı oldu. Justine Triet, aynı zamanda En İyi Yönetmen kategorisinde aday gösterilen sekizinci kadın oldu​​.

Adaylık ve ödül listeleri, sinemanın çeşitli yönlerini kapsayacak şekilde geniş bir yelpazede sunuldu. Kategoriler arasında En İyi Animasyon Filmi, En İyi Uluslararası Film, En İyi Orijinal Senaryo, En İyi Uyarlama Senaryo, En İyi Orijinal Müzik ve daha fazlası yer aldı​​​​.

2024 Oscar Ödülleri, yine sinema dünyasının en iyilerinin kutlandığı, duygusal anların ve sürprizlerin yaşandığı unutulmaz bir gece oldu. Her yıl olduğu gibi, sinema tutkunları için ilham verici hikayeler ve olağanüstü yeteneklerin sergilendiği bir şölen sunuldu.

TV dünyasındaki gelişmelerden ilk siz haberdar olmak için bizi takip edin.

Oppenheimer

"Oppenheimer", Christopher Nolan'ın yönetmenliğini üstlendiği ve Cillian Murphy'nin başrolünde yer aldığı 2023 yapımı bir epik biyografik gerilim filmidir. Film "atom bombasının babası"...

Keşfet

Bir yanıt yazın