Habertürk

0
2 sene ago

Ülkemizin en büyük tv kuruluşları arasında yer alan Habertürk TV, önceden TV olarak okunuyordu. Artık gazetenin kapanmasıyla birlikte sadece Habertürk olarak telaffuz ediliyor. Ufuk Güldemir tarafından Ataköy’de kurulan bu şirket, ilk yayınını 3 Eylül 2001 tarihinde yapmıştır. Ulusal yayın yapan kanal Ufuk Güldemir’in 10 Haziran 2007’de hayatını kaybetmesinin ardından 14 Kasım 2007 tarihinde Ciner Yayın Holding tarafından satın alındı. Ardından kanalla ilgili yeni gelişmeler ön plana çıkmaya başladı ve bu gelişmelerle birlikte kanalın da gelişimi ilerledi diyebiliriz.

Kanalın genel yayın yönetmenliği bir süre Erdoğan Aktaş tarafından yürütüldü. Daha sonra 2009 yılında görevinden istifa etti ve ardından A Haber kanalına geçti. Sonra Habertürk’ün genel yayın yönetmenliği koltuğuna da Yiğit Bulut geçmiştir. Ciner Yayın Holding tarafından alınan kararlar ile Yiğit Bulut’un bütün ilişkilerine son verildi ve Yiğit Bulut’un gazetedeki köşesi de kapanmış oldu. 2010 yılında Habertürk logosu sağ üst köşeye taşınmıştır. Kanalın Teke Tek, Tarihin Arka Odası, Söz Sende, Öteki Gündem gibi programları vardır. Habertürk TV, 16 Haziran 2013’ten itibaren 16:9 geniş ekran formatına geçmiştir.

Kanalın izlenebilirlik seviyesi sürekli yükseliştedir. 2008 yılında aynı medya gurubunda yer alan Kanal 1 gibi karasal yayına başlamıştır. Kanal şu an karasal yayın (normal anten), Türksat 3A uydusunda 11053 H 8000 3/4 frekansından, Digiturk 44. kanaldan, D-Smart 33. kanaldan, Tivibu 57. kanaldan ve KabloTV 59. kanaldan izlenebilmektedir. Aynı şekilde Habertürk HD ve Habertürk Radyo gibi kanallar yine aynı şekilde aynı merkez üzerinden yönetilmektedir. Bu konuda güncel çalışmalar sürekli devam etmektedir. Daha fazla bilgi için online seçeneklere göz atabilirsiniz.

    Members
  • Active
  • New
  • Online
  • Groups
  • Active
  • Newest
Dark mode